Parafia Świętego Leonarda w Łopacinie

Ogłoszenia parafialne 01 ? 07.04.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA W. POSTU 17 marca 2019 r.

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą L?tare, co oznacza ?cieszcie się?. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W te dni przeżywamy rekolekcje wielkopostne, przyjmujemy Komunie św.
  3. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominamy o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. ?Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.?. Pragnąc umożliwić wiernym nie tylko wypełnienie przykazań, ale nade wszystko dobre przygotowanie do Świąt Wielkanocnych, w tym tygodniu w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne.
  4. Rekolekcje Wielkopostne ? 05, 06, 07 kwietnia 2019 r. W piątek i sobotę Msze św. g. 10.00; 11.45 ? dzieci; 17.00. W piątek o 16.30 Droga krzyżowa. W niedziele Msza św. o 09.00 i spotkanie z młodzieżą, o 11.30 i Gorzkie Żale.
  5. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Do przejścia tej drogi zaprasza w piątek parafia Gąsocin.
  6. Ks. Biskup zaprasza młodzież na Niedziele Palmową do Płońska. Zapisuję na wyjazd.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Jurzyna. Pracowały; Smakulska Sylwia, Smakulska Kamila, Sopyła Agnieszka, Szczepańska Bogusława. Na sobotę zapraszam po Mszy św. o 11.45 do sprzątania kościoła – Kosmy Pruszki .
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt. W Gościu Niedzielnym:
    • 16 stronicowy dodatek zdrowotny ?Ziołowa apteczka na wiosnę?, a w nim m. in. o tym jak odtruć organizm po zimie
    • o bardzo ważnym w dobie dyktatury fałszywych newsów i internetowego hejtu darze rozeznawania duchowego

Intencje Mszy Św. 01 ? 07.04.2019
IV t. W. P.

01. Pn. dantis
02.  Wt. dantis
03. Śr. dantis
04. Czw. godz. 17.00

+ Marcina Olechowicz 12 r. śm.
int. matki i dzieci

+ Tadeusza Jaskułowskiego pg

05. Pt.  Rekolekcje  godz. 10.00

+ Marię Jankowską 8 r. śm.
dz-ków Chrostowskich
dz-ków Jankowskich