Parafia Świętego Leonarda w Łopacinie

Ogłoszenia parafialne 18 – 24.03.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2024

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.
  2. W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o g. 16.00. Msza św. i idziemy na Pustelnię i z powrotem do kościoła.
  3. Najbliższa niedziela, 24 marca, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o g. 09.00. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
  4. Przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. Dziękuję wszystkim za udział. Kto nie mógł uczestniczyć, może skorzystać ze spowiedzi, w naszym kościele przed Mszą św.
  5. Dziękuję za ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracji kościoła na Wielkanoc.
  6. Dziękuję za sprzątania kościoła. Pracowali: Beata i Tomasz Kopeć, Dorota i Stanisława Wesołowskie, Renata Kiełbasa.
    Za tydzień proszę do sprzątania mieszkańców Bądkowa cz. III.
  7. Włączamy się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i Bł. Jerzego Popiełuszki. Nowennę będziemy odprawiamy w dniach do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym 25 marca.
    W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
    We wtorek, 19 marca – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny i Patron Kościoła powszechnego, który był człowiekiem sprawiedliwym, pełnym pokory i odwagi, wierności i zaufania.

Intencje Mszy Św. 18 – 24.03.2024

+ Monikę Kuchta ur
Tadeusza
i Benedykta Krupińskich

+ Krzysztofa Łukasiewicza 21 r. śm.

+ Józefa Żebrowskiego im

za rolników